4. třída: „Žabičky“

Telefonní číslo do naší třídy je: 777 603 976. Volat můžete vždy od 6,30 do 8,00 hodin.
Třídní email: zabicky@msmilicova.cz

PRO ŠKOLKAŘE V PŘÍRODĚ – INFORMACE VÁM BUDOU PODÁNY NA TELEFONNÍM ČÍSLE 777 221 653.

Naši třídu navštěvují 5 – 7 leté děti a děti s odkladem školní docházky. Letos se nám zapsalo do třídy 28 dětí – 13 děvčat a 15 hochů.

Naše motto: „Jaro, léto, podzim, zima, u Žabiček je vždy prima.“

Připravujeme děti na budoucí roli školáka, získávání pocitu jistoty a sebedůvěry. Snažíme se vytvářet dobré předpoklady pro pokračování dalšího vzdělávání tím, že za všech okolností budou maximálně u všech dětí podporovány individuální rozvojové možnosti. Intenzivní péči věnujeme dětem s odkladem školní docházky tak, aby další rok strávený v MŠ byl pro dítě rokem přínosným. V zájmu zajištění propojenosti a plynulé návaznosti na základní školu se snažíme navázat těsnou spolupráci s pedagogickými pracovnicemi i žáky ZŠ, ZUŠ. Abychom u dětí pomáhaly rozvíjet empatii, přátelský vztah ke kamarádovi, umět pomoci kamarádovi, nebýt lhostejný k přírodě a okolnímu světu, začaly jsme spolupráci s mladšími dětmi v naší mateřské škole.

Letos náš čeká určitá změna a to v podobě praxe. Do naší třídy budou od října docházet jednou týdně studentky střední pedagogické školy. Praxi povede paní učitelka Lucie Ševčíková.

Jsme třída zvídavá a velice rádi se smějeme! Na celý rok máme připravené samé prima akce. Některé máme už naplánované dopředu, třeba plavání a různé kulturní programy, ale jiné přichází během chodu a plynou z různých situací. Chodíme například do galerie, knihovny, divadel, na výstavy, do sportcentra. Při vycházkách obdivujeme památky a zajímavá místa v našem městě, ale také velice rádi utíkáme načerpat energii do lesa. My, budoucí školáčci, chodíme na návštěvu do prvních tříd v okolních školách. Těšíme se na cvičení v jejich tělocvičně a na pracovní dílny ve školních lavicích.

Intenzivně se věnujeme přípravě na vstup do základní školy. Tomu je přizpůsobeno vybavení třídy hračkami i speciálními pomůckami a zejména nabídka aktivit. Učitelky se zaměřují na cvičení a sportovní činnosti, dodržování pravidel při hrách i soužití, zařazují hry vyžadující spolupráci dětí a zejména se zaměřují na cílenou předškolní přípravu dětí.

V popředí pozornosti jsou též pracovně výtvarné činnosti a grafomotorika, jazykové hry a kvalita výslovnosti, matematická průprava, společenské hry, sociální dovednosti, dosažení maximální samostatnosti dětí, citlivé a neagresivní řešení konfliktů mezi dětmi.

Důležité je, abyste vy, děti, chodily do mateřské školy rády a bavilo vás to s námi!

Třídní učitelky: Lucie Ševčíková

Veronika Holá