3. třída „Rybičky“

Telefonní číslo na omlouvání dětí do třídy je 777 221 653, vždy od 6,30 do 8,00 hod.

Ve třídě je zapsáno 28 dětí, z nichž 23 by mělo v příštím školním roce nastoupit do základní školy. V dětském kolektivu je pouze 11 děvčat.

Systematicky děti připravujeme na vstup do školy. Zajišťujeme logopedickou péči, grafomotorická cvičení, plavání, školu v přírodě. V rámci „dílniček“ navštěvujeme několikrát do roka 11.ZŠ , 8.ZŠ a ZUŠ v Malenovicích. Zúčastňujeme se všech akcí pořádaných mateřskou školou – kin, divadel, koncertů, návštěv knihoven, dopravního hřiště apod. Vystupujeme i na veřejných akcích. Udržujeme tradice v souladu se Školním vzdělávacím programem. Mimo jiné se snažíme děti motivovat ke zpěvu a pozdější  hře na hudební nástroj. Děti s odkladem školní docházky přechází po prázdninách do třídy Žabiček.

Učitelky:   Zdeňka Mikešová a Marie Hanačíková

HYMNA RYBIČEK

(Nápěv Mach a Šebestová)

My jsme děti – Rybičky z „milíčovské“ školičky,

hrajem si, cvičíme, pravidla se učíme. Lala lala lalala.

Kamarády tu máme, básničky si říkáme,

správně mluvit se snažíme, do školy se těšíme. Lala lala lalala.

Barvičky už poznáme, pohádky si říkáme,

zpíváme, kreslíme, tužkou vlnky tvoříme. Lala lala lalala.

My jsme bezva Rybičky, z naší krásné školičky,

přijďte se podívat, že nás tu má každý rád. Lala lala lalala.